چرا هندزفری درست عمل نمی کند؟

چرا هندزفری درست عمل نمی کند؟

شرایط روزمره به شکلی شده که ما همیشه با گوشی هوشمند یا سایر دستگاه های دیجیتالی رو به رو هستیم. از این رو استفاده هندزفری به امری معمولی تبدیل شده و عدم وجود آن چندان جالب نخواهد بود. البته ممکن است برخی به هندزفری اهمیت ندهند اما بیشتر افراد به استفاده از آن می پردازند.

هندزفری ابزاری برای گوش دادن موسیقی یا هر نوع صوتی بوده تا نه تنها لذت بیشتری از شنیدن موسیقی موردنظر ببرید، بلکه نیازی هم نیست دیگران از چیزهایی که گوش می دهید، با خبر شوند.

در این میان ممکن است پرسشی به وجود بیاید که چرا هندزفری ما درست عمل نمی کند. ما در این مطلب قصد داریم راه هایی را مطرح کنیم تا از طریق آن به سادگی بتوانید مشکل هندزفری خود را برطرف کنید.

خرید گوشی شیائومی

راه هایی برای حل مشکل عمل نکردن هندزفری

هندزفری به دلایل مختلفی عمل نمی کند و تنها یک دلیل مشخصی ندارد. از آنجایی که این ابزار همیشه همراه ماست، ممکن است با یک اتفاق نه چندان بزرگ دچار مشکل شود. ابتدا برای جویا شدن از سالم بودن هندزفری، بهتر است آن را با یک دستگاه دیگر تست کنید. همچنین می توانید جهت آگاهی از مشکل دار بودن هندزفری، یک مدل دیگر را به گوشی خود وصل کنید. در نتیجه اگر مشکلی وجود داشته باشد، مشخص است.

در این بخش راه هایی مطرح خواهند شد که کمک شایانی به شما خواهند کرد.

1-جویا شدن از سالم بودن هندزفری

اولین موردی که باید بیان کرد، جویا شدن از سالم بودن هندزفری است. ابتدا برای جویا شدن از سالم بودن هندزفری، بهتر است آن را با یک دستگاه دیگر تست کنید. همچنین می توانید جهت آگاهی از مشکل دار بودن هندزفری، یک مدل دیگر را به گوشی خود وصل کنید. در نتیجه اگر مشکلی وجود داشته باشد، مشخص است.

2-خاموش کردن بلوتوث موبایل

یک نکته ای که شاید چندان به نظر نرسد، همین مورد است. گاهی ممکن بودن دیگر دستگاه بلوتوثی به هندزفری شما متصل است و این امر مانع از اتصال گوشی به هندزفری شده که باید این مورد را بررسی کنید. در این شرایط هر صدایی که از گوشی شما پخش شود از طریق بلوتوث به آن دستگاه هدایت می شود و از هندزفری شنیده نمی شود.

در این حالت شاید شما تصور کنید که هندزفری شما خراب شده است در حالی که موبایلتان به دستگاه دیگری متصل شده است. پس بلوتوث گوشی تان را خاموش کنید و هندزفری را امتحان کنید.

3-پاکسازی کانکتور هندزفری

در برخی موارد ممکن است به دلیل وجود گرد و غبار در کانکتور هندزفری مانع از اتصال درست دستگاه به هندزفری شما شود. البته گردوغبار به مرور زمان وارد پورت می شود و یک امر عجیبی نیست. گاهی ممکن بوده به دلیل قرار گرفتن اسمارتفون در معرض گردوغبار این مشکل به وجود بیاید.

بنابراین توصیه می شود پورت را پاکسازی کنید. برای پاک کردن کافیست چند بار محکم فوت کرده و سپس از یک دستمال کاغذی به شکلی دقیق آن را تمیز کنید. این روش به خوبی پورت را پاک خواهد کرد و هر گونه مشکل در اتصال هندزفری به دستگاه را برطرف می سازد.

4-بررسی تنظیمات صدا

اگر روش های فوق کارساز نبوده و نتوانستید دلیل عمل نکردن هندزفری را مطلع شوید، راه دیگر بررسی تنظیمات صدا دستگاه موردنظریست که هندزفری را به آن متصل می کنید. شاید به نظرتان چنین اتفاقی دور از ذهن باشد اما ممکن است به دلیل قطع بودن صدای گوشی، شما فکر کنید هندفری کار نمی کنید. شاید تنظیمات مهمی در کار نباشد اما برای اطمینان بهتر است یک بررسی کوچک داشته باشید تا از این نظر نیز مشکلی وجود نداشته باشد.

5-راه اندازی مجدد گوشی هوشمند

راه های مختلفی وجود دارد تا از مشکل هندزفری جویا شد. یکی از آنها راه اندازی مجدد اسمارتفون موردنظر است. گاهی ممکن بوده به دلیل باگ نرم افزاری، هنگام اتصال هندزفری شاهد عدم کار کردن آن باشید و در این زمان بهتر است تا مجددا تلفن هوشمند را راه اندازی کرده و مسئله را برطرف کنید. راه اندازی مجدد گوشی بسیاری از اختلالات نرم افزاری را حل می کند؛ پیشنهاد می کنیم یکبار گوشی را با نگه داشتن دکمه پاور ری استارت کنید و دوباره هندزفری را امتحان کنید.

6- بررسی دستگاه توسط یک کارشناس

موارد مختلفی را برای برطرف کردن علت کار نکردن هندزفری مطرح کردیم. اما اگر روش های فوق تاثیری نداشته، بهتر است این گزینه را جدی بگیرید. گزینه ای که باید در آن به سراغ یک متخصص یا کارشناس رفته و به نوعی همان تعمیرکار هم شناخته می شود. چنین افرادی با تجربه کاری خود کمک شایانی می کنند.

اگر هیچکدام از روش های فوق برای حل مشکل کار نکردن هندزفری گوشی شما موثر نبود، احتمال وجود مشکلات سخت افزاری در گوشی قوی تر می شود. بنابراین تنها راه حل باقی مانده در این شرایط بررسی گوشی توسط یک تکنسین حرفه ای است.

به هر حال هندزفری ، ابزاری است که می تواند به شما امکان پذیر نباشد ، از هندزفری در ترابرد فرماندهان در دستیارهای آوایی ، آواپر ، تلفن همراه و همچنین با استفاده از خدمات آوایی و چندرسان سازگار با استفاده از این امکان استفاده کنید ، همچنین از کشورهای دیگری نیز استفاده کنید. تلفن همراه خود به عنوان راننده الزامی ارایه شده است ، هرچند تحقیق می شود محدود شود ، بتواند با شما تماس بگیرد هندزفری می توانید حدس بزنید یا نمی توانید بگویید.

در هر صورت اگر به دنبال خرید یک هندزفری مناسب و باکیفیت هستنید، فروشگاه الوشیائومی گزینه‌های خوبی از هندزفری شیائومی در اختیار شما قرار می دهد .


آیا گردو غبار وارد کانکتور هندزفری شده ؟

البته گرد وغبار به مرور زمان وارد پورت می شود و یک امر عجیبی نیست. گاهی ممکن بوده به دلیل قرار گرفتن اسمارتفون در معرض گردوغبار این مشکل به وجود بیاید.

آیا گوشی را ریست کرده اید ؟

راه های مختلفی وجود دارد تا از مشکل هندزفری جویا شد. یکی از آنها راه اندازی مجدد اسمارتفون موردنظر است

بهترین هندزفری برای خرید کدام است؟

اگر به دنبال خرید یک هندزفری مناسب و باکیفیت هستنید، فروشگاه الوشیائومی گزینه‌های خوبی از هندزفری شیائومی در اختیار شما قرار می دهد .

نوشتن دیدگاه

اسکرول به بالا